Na den 3.6. 2017 a 4.6.2017 pro Vás připravujeme další Historické dny na Tvrzi Kurovice na programu pracujeme. Níže uvádíme program slavností.


Program Historických dnů na tvrzi Kurovice v roce 2017

Po celý den budete moci shlédnout vystoupení níže uvedených skupin.

Sobota
10:00 - průvod, slavnostní zahájení programu
15:00 - soutěž šermířských choreografií
16:30 - odborné přednášky ve středověké komnatě na tvrzi

19:00 - koncert Quanti Minoris

21:00 - ohňová show Fuerza del Fuego

Podrobný program:

10:00     Průvod
10:30     Quanti Minoris – hudba
11:00     Green Regiment – střelba
11:10     Conducti – šerm
11:30     Nuntius Regis – šerm
11:50     Porta Temporis – tance
12:05     Zlínská šermířská společnost – šerm
12:25     SPOFO - Společnost pro odhalování filmových omylů
12:45     Bellátor - prezentace školy šermu
12:55     Othala – šerm
13:10     Bitva mezi posádkou Albrechta z Valdštejna a Holešovskými
13:25     Rabussa – hudba
14:00     Havrani z Bratislavy – šerm
14:30     Solutus – šerm
15:00     Mortschalg - soutěž šermířských choreografií
16:30     Rabussa – hudba
17:00     Rytíři Svatého Grálu – šerm
17:30     Adorea – šerm
18:00     Ganancia - sdružení přátel střelného prachu
18:20     Revertar – šerm
18:50     Porta Temporis – tance
19:05     Buhurt – šerm
19:35     Berendall – šerm
20:00     Quanti Minoris – hudba
21:00     Fuerza del Fuego - ohňová show
21:20     Quanti Minoris – hudba
                 
16:30     nádvoří tvrze - Libertas - Mistr kat


Něděle
10:00 - zahájení programu
Příjezd Vévody Albrechta z Valdštejna
17:30 - pozvolné zakončení programu

Podrobný program:

10:00 Rabussa – hudba
10:30 Nuntius Regis – šerm
11:00 Adorea – šerm
11:20 Rytíři Svatého Grálu – šerm
11:50 Quanti Minoris – hudba
12:20 Buhurt – šerm
12:45 Berendall – šerm
13:15 Bitva mezi posádkou Albrechta z Valdštejna a Holešovskými
13:30 Porta Temporis – tance
13:45 Revertar – šerm
14:10 Havrani z Bratislavy – šerm
14:40 Taurus – šerm
15:00 Zlínská šermířská společnost - šerm
15:20 SPOFO
15:40 Conducti – šerm
16:10 Othala – šerm
16:25 Solutus – šerm
16:55 Rabussa - hudba




Green Regiment, Biskupští Manové, Podhorácký pluk, Valdštejnové
10:30 Příjezd vévody a jeho uvítání - přední brána
11:50 Audience
14:00 Audience
15:00 nádvoří tvrze - Libertas - Mistr kat
16:00 Odjezd vévody


Vystupující skupiny / soubory:

Adorea - šerm
Bellátor - prezentace výuky šermu
Berendal - šerm
Buhurt - šerm, pohádka
Conducti - šerm
Fuerza del Fuego - ohňová show
Ganancia - sdružení přátel střelného prachu
Green regiment - mušketýři
Havrani - mušketýři, šerm
Libertas - katovna, šerm, mušketýři
Biskupští Manové Kroměříž - mušketýři
Nuntius Regis - šerm
Othala - šerm
Porta temporis - tanec
Quanti Minoris - historizující hudba
Rabussa - dobová hudba
Revertar - šerm
Rytíři Sv. Grálu - šerm
Solutus - šerm
SPOFO - šerm
Taurus - šerm
Zlínská šermířská společnost - šerm

Odborné přednášky:

- témata pro Vás připravujem, přednášející budou
Jan Štětina - nové objevy na Tvrzi Kurovice
Radim Vrla - k výzkumu hradů Zlínského kraje
Martina Hřibová - oděvy v období Hanse Talhoffera
Hana Polášková Wincorová - empír
Lenka Křesadlová - renezanční zahrady

Na přesném programu pracujeme - sledujte prosím v případě zájmu tyto stránky.

Případná změna programu vyhrazena.

Plakát:


Plná verze plakátu ke stažení zde




Kurovický Mortschlag


Soutěž šermířských choreografií




Dokument z natáčení upoutávky na Mortschlag






facebook 2011 Sdružení pro záchranu a obnovu Tvrze KuroviceTOPlist